5 lutego 2010

Archetypy część 6 - Elfy - wojownicy

- Mogę to zobaczyć - nie czekając odpowiedzi elfia panna sięgnęła wystającej z pod siodła rękojeści - A.., ależ proszę, proszę... sobie nie przeszkadzać - początkowo zaskoczony bezpośredniością dziewczyny rycerz, zaczął z nieskrywaną przyjemnością przyglądać się gładkiej skórze gmerającego u łęku dziewczęcia - To jest róża, prawda? - Nie odrywając wzroku od miecza, zapytała anielskim głosem wskazując drobnym palcem zdobiący głowicę kwiat. - Ta... - rycerz głośno przełknął wezbraną rumieńcem ślinę - Tak panienko...

Wykopałem ten nie opublikowany do tej pory temat by mieć pretekst zaprezentować wam swój nowy rysunek. Mam nadzieję że wybaczycie mi tę małą nie konsekwencję i poznacie te dwie elfie postacie wojowników. Miały one być publikowane zaraz po opisaniu elfich osad, ale stało sie jak stało a z nowym rysunkiem chęci do wykończenia tematu mi wróciły.

Korliaf er Tonirf
Elf wojownik
Ci: 2; Um: 4.
Si: 10; Int: 11; Lekkie rany: 1-5;
Zr: 10; Moc: 11. Ciężkie rany: 6-10.

Umiejętności:
- łucznictwo;
- muzyka;
- walka;
- spec. łucznictwo łuk (+4);
- por. w dziczy;
- etykieta;
- czytanie/pisanie.

Broń:
- miecz krótki +2 (7);
- nuż +1 (6);
- łuk +3 (8).

Pancerz:
- hełm z utwardzanej skóry bez grzebienia z policzkami (zb. miękką - głowa - twarz);
- kurtka skórzana (zb. miekka - korpus i ręce);
- nagolenniki z utwardzanej skóry (zb. miekka - nogi);
- kaftan kolczy (zb. kolcza - korpus i ręce) -1;
- tarcza mała drewniana okrągła obciągnięta skórą - 2.

Majątek:
6 srebrników - w kieszonkach w pasie.

Ekwipunek:
- 20 strzał w kołczanie, dwie zapasowe cięciwy, kościana łyżka (ornamentowana), róg bawoli do grania, koce dwa, krzesiwo i hubka, koszula na zmianę, drewniana butelka na wodę.

Wygląd: Wysoki młodzian o burych prostych włosach nisko upiętych w kucyk (rzemieniem), zielonych oczach i zaciętym wyrazie twarzy. Ubrany w jasno zieloną jedwabną koszulę, sukienny kubrak koloru orchy i czarne skórzane nogawice. Na nogach nosi wysokie do kolan buty.

Historia: Dziedzic znacznego rodu, zajmujący dotychczas dość wysokie miejsce w książęcej drużynie. Niestety na skutek wrodzonej dumy popadł w zatarg z pierwszym synem księcia - otwarcie negował jego rozkazy. W wyniku czego został zmuszony do opuszczenia osady. Obecnie szuka sposobu na wzbogacenie się celem wkupienia się w łaski swoich współplemieńców.

Zachowanie: Małomówny zadufany w sobie ignorant. Szowinistycznie wierzy, że tylko elfy potrafią cokolwiek robić. Nie zna języka ludzi i pewnie go nie pozna - szczęściem dla niego każdy człowiek poznając w nim elfa zaczyna mu naskakiwać.
__________________


Annes fe Qurti
Elf, wojownik
Ci: 1; Um: 5.
Si: 9; Int: 10; Lekkie rany: 1-5;
Zr: 11*; Moc: 14. Ciężkie rany: 6-9.

Umiejętności:
- łucznictwo;
- muzyka;
- walka;
- spec walka mieczem (+5);
- legendy;
- czytanie/pisanie;
- handel;
- język ludzki.

Broń:
- nóż z rękojeścią zdobioną srebrnym bluszczem +1 (6);
- miecz długi bez jelca z głowicą zakończoną kolcem + 3 (8).

Pancerz:
- pancerz z utwardzonej skóry,czarnej, wytłoczonej na kształt kobiecego torsu ozdobionego srebrem, (zb. miękką - korpus);
- naramienniki z utwardzonej czarnej skóry zdobiony srebrem (zb. miękką - ramiona);
- nagolenniki z utwardzonej skóry zdobione srebrem (zb. miękką - nogi);
- hełm zrobiony z czarnej skóry, utwardzonej z srebrnymi ozdobami, nosalem i barwioną na niebiesko kitą końskiego włosia (zb. miękką - głowa);
- puklerz -1.

Majątek:
6 srebrniaków.

Ekwipunek. Srebrna łyżka, dwa koce, hubka krzesiwo, bielizna na zmianę, suknia z delikatnego błękitnego jedwabiu, kościany grzebień.

Wygląd: Wysoka blond włosa dziewczyna o jasnych niebieskich oczach. Płowe włosy zwykle pozostawia nie związane, pozwalając im swobodną kaskadą spływać z pod hełmu na ramiona - lubi gdy poruszane wiatrem zdają się żyć własnym życiem. Ubiera się dość ekstrawagancko, zakładając pod zbroję błękitną lub białą koszulę z bufiastymi rękawami. Wąskie biodra zasłania krótką sukienną spódnicą do połowy uda koloru nieba. Na wystające spod spódnicy zgrabne nogi w chłodniejsze dni naciąga podkreślające ich powab wełniane nogawice koloru ekri, ale latem woli tego unikać czym budzi w śród mężczyzn pewne poruszenie. Stopy chroni wysokimi do kolan butami z czarnej skóry.

Historia: Annes od maleńkości była ciekawska, zdradzała też zawsze wiele wdzięku. Nic zatem dziwnego że już będąc dzieckiem zaczęła tańczyć. Z każdym rokiem poznając nowe tańce, nauczyła się niebezpiecznej sztuki Wii - tańca z ostrzami. I pokochała ją całym sercem. Pewnie została by mistrzynią tańca Wii, gdyby nie pewne zdarzenie. Razu pewnego gdy ćwiczyła na odległej polanie została zaatakowana przez dwójkę pijanych maruderów, chcących posmakować jak im się wydawało łatwej zdobyczy. W trakcie krótkiej walki, dziewczynie za sprawą pojonych tańcu nawyków udało się rozbroić, ośmieszyć i uciec dwójce napastników. Wówczas to odkryła w sobie miłość do szermierki i uznając ją za wyższą formę tańca porzuciła karierę tancerki. Kilka lat po tym gdy już nabrała pewności w sztuce władania mieczem pchana niespożytą ciekawością wyruszyła z karawaną kupców ku ziemiom ludzi. Kupcy w krotce zaczęli zabiegać o jej towarzystwo, gdyż prócz poczucia bezpieczeństwa jakie dawały jej umiejętności, wdzięk jaki roztacza pomagał w prowadzonych przez nich targach.

Zachowanie: Miła, wesoła a nader wszystko ciekawska. Zdaje sobie nie zdawać sprawy jaki wpływ wywiera na mężczyzn jej obecność. Swą niewinnością ujmując najtrwalsze serca.

Brak komentarzy: