19 października 2009

Ścieżkowy konkurs#1

Stała boso, naga na nie wyheblowanych deskach zbitego niedbale podestu po środku kamiennego rynku. Zewsząd w śród smrodu odchodów, potu i strachu, otaczały ją nabiegłe krwią ludzkie twarze. Tłum wył, warczał, falował. Próbowała się zasłonić ale grube, krępujące ręce łańcuchy nie pozwoliły jej na to. Drobny człowieczek stojący po jej lewicy wciąż skakał i krzyczał pokazując na nią ułamanym kawałkiem trzciny. Było jej wstyd i czuła gniew. Ona, córka wodza, do tej pory trzy razy zwycięsko prowadząca hordę, stała naga na ludzkim targu. Zawiodła, nie uwierzyła, nie uwierzyła jak zwiadowcy mówili, że wioska jest opuszczona; jak mówili, że nie ma w niej bydła; jak mówili, że ptaki ucichły. Zawiodła... Z ponurych rozmyślań wyrwał ją ból uderzającej o piersi trzcinki. Mały człowieczek stał koło niej coś zawzięcie wykrzykując, pokazywał co chwila wszystkie te miejsca, które chciała zasłonić. Tego było już za wiele dumna orkini zebrała się w sobie, czerwień wypełniła świat i wybuchła ogłuszającym wrzaskiem. Chciała złapać jego chude rączki, chciała wyrwać mu nogi i nakarmić nimi jego roześmianą gębę, chciała...
Ogniwa napięły się i zatrzeszczały a ciało wielkiego orka z głuchym łomotem uderzyło o deski podestu. Handlarz drżącymi dłońmi otarł spływający z pobladłej twarzy pot - Pięć do sta po raz drugi! Po raz Trzeci! Sprzedana!!!


Pierwszy konkurs ścieżkowy czas zacząć - dość zapowiadania czas się zabrać za działanie!

Zasady
Każdy konkurs mieć takowe powinien, a ten nie będzie od reszty odstawał.

1) Czas - Konkurs rozpoczyna się w momencie opublikowania tego wpisu i trwa do południa dnia 19.11.2009 roku.

2) Forma - prawidłową formą dla uczestniczących w konkursie jest znany wam z Gwiezdnego Pirata S.O.S. Czyli Start (Jak wplątać bohaterów- haczyk); Opis (Opis miejsca - scena); Streszczenie (Co dziać się będzie, lub by się działo gdyby nie bohatrowie).

3) Zadanie - Waszym zadaniem będzie napisanie S.O.Su na podstawie poniżej zamieszczonych wyników z ścieżkowego genaratora.

4) Nadsyłanie prac - Są dwie metody albo publikowanie na sieci (z logiem) i podsyłanie w komentarzach linku do dzieła, albo przesłanie na mój prywatny adres e-mila (nimsarn[at]o2.pl) a ja to opublikuję tutaj.

5) Ocenianie - Nie mianuję się wielkim ekspertem i oddam głos ludowi, czyli po upływie terminu zamieszczam na blogu ankietę która po tygodniu wskaże nam zwycięzcę. W razie remisu powtórzę ankietę dla finalistów. Jeżeli i tym razem nie wyłonimy zwycięzcy rozpiszemy dogrywkę (finaliści będą zmuszeni napisać nowy S.O.S pod nowe wyniki generatora).

6) Nagroda - Zwycięscę proszę o przesłanie na mój emil swój adres wysyłkowy, na który prześlę nagrodę, jest nią egzemplarz Ścieżki wraz z niezbędnikiem gracza (dwie kostki - k20 i k6 z smoczej serii wytwórni Q-workshop wraz ze stosowną sakiewką - zdjęcie wkrótce).


Wyniki z Generatora

I Zdarzenia/Tło
Przeszłość - [13] Odkrycie;
Teraźnieszość - [3] Narodziny;

Przyszłość - [7] Konflikt/Wojna.

II Zlecenie

Zleceniodawca - [1] Przedstawiciel władzy;

Zlecenie - [6] Dodatkowe zlecenie;
Zlecenie - [5] Zwrot akcji;
Zlecenie pozorne - [1] Poszukiwanie/Obserwacja;

Zlecenie prawdziwe - [1] Poszukiwanie/Obserwacja;

Zleceniodawca dodatkowy - [5] Osoba prywatna;

Zlecenie - [3] Ochrona/Eskorta.


III Czarny Charakter
- [2] Przedstawiciel Władzy

IV Miejsce
- [8] Ks. Morite

3 komentarze:

Borejko pisze...

hebel nimsarn hebel

Nimsarn pisze...

Ooops! Już poprawiłełm :D Dzięki.

Karczmarz pisze...

Poprawiłbym jeszcze słowo "Zwycięscę" tylko nie wiem czy pisze się "zwycięzcę" czy "zwycięzce" i nawet google jako korektor błędów nie pomagają :/