16 czerwca 2009

Wytrychy#2 - legendy

Sadowiący się na podwyższeniu bard trącił delikatnie struny swej harfy. Czyste tony przemknęły przez zatłoczoną salę urywając rozmowy, kłótnie i szepty kochanków. Stopniowo w karczmie zaległa cisza, a w niej jak gromy odległej burzy rozbrzmiały twarde słowa skalda przyzywające potęgę zatopionych skarbów, grozę przedwiecznych smoków i chwale dawno pomarłych bohaterów.

Dziś drugi wpis o rzeczach oczywistych w sposób oczywisty opisanych.

Legendy - umiejętność ta, moim zdaniem jest jedną z podstawowych dla każdego barda, odpowiada za sprawne/ciekawe opowiadanie znanych sobie legend, ale również za wiedzę o Derdzie. Powstaje pytanie, co ona robi pośród wytrychów. Otóż gdy wasz ukochany MG wspomni o czymś dawnym, o jakimś bohaterze z przeszłości lub znanym drzewiej zjawisku, możecie zażądać testu tej umiejętności i Int I jeżeli zdacie będzie musiał wam wyśpiewać, co wie na dany temat i jeśli test wyszedł nadpodziw dobrze sami mogli będziecie coś od siebie dopowiedzieć. Ale uważajcie, podobnie jak to miało miejsce z wróżeniem, jeśli test wam nie uda wasza wiedza może się minąć z prawdą.

Uwaga do MG - jeśli to możliwe staraj się robić ten test w tajemnicy tak, by gracze do końca nie wiedzieli, co jest prawdą a co jeno bajeczką opowiadaną dzieciom przed zaśnięciem.

PS. Uzbrójcie się w cierpliwość Ścieżka się składa i niedługo usłyszycie zapewne jej kroki...

Brak komentarzy: