27 kwietnia 2009

Archetypy część 1' - Wojowniczka

Wrzask niósł się przerażeniem po lesie. Biegła, biegła nie zważając na chłoszczące ramiona, czepiające się włosów gałęzie. Na polanie było ich dwóch. Wielki brodacz widząc ją wyszczerzył pożółkłe zęby w kpiący uśmiechu i energicznie wyszarpując z pochwy miecz, zakreślił w powietrzu płytki łuk srebra. Dziewczyna w biegu przetoczyła się pod przecinającą powietrze klingą, płynnym ruchem wbijając w bok mężczyzny swe ostrze.
Kompan, powoli zsuwającego się po zbroczu marudera, przerażony zastygł
nad opętańczo wyjącą wieśniaczką,..

Pojawiły się pierwsze recenzje, skończyłem oznaczać rzeczy wymagające poprawki, krzywo się uśmiecham do żonki śledząc błagalnym wzrokiem jak jest zajęta i wietrze bloga. Dziś żeńskie dopełnienie postaci wojownika.

Freyda Szalona
Człowiek, wojownik
Ci: 3; Um: 3.
Si: 10; Int: 8; Lekkie rany: 1-5;
Zr: 12; Moc: 11. Ciężkie rany: 6-10.

Umiejętności:
- walka;
- wróżenie;
- spec. walka mieczem(+3);
- przeszukiwanie;
- rzemiosło rymarstwo;
- zimna krew.

Broń:
- miecz krótki +2 (7);
- włócznia +3(8);
- nóż +1(6).

Pancerz:
- pancerz z utwardzanej skóry (zb. miękka - korpus);
- nagolenniki z utwardzanej skóry (zb. miękka - nogi);
- naramienniki stalowe (pancerz - ręce);
- hełm stalowy wyściełany skórą (pancerz - głowa).

Majątek: - schowane w tajemnej kieszonce pancerza trzy srebrne monety.

Ekwipunek: - łyżka drewniana, hubka, krzesiwo, stara lniana koszula na zmianę, woreczek kostek małych zwierząt (do wróżenia), kawałek kredy, węgla.

Wygląd: Niska brunetka o wysportowanej, powabnej, wytatuowanej w tajemnicze wzory sylwetce oraz przeraźliwie blado błękitnych oczach. Ubiera się zwykle w swój wytłaczany zdobiony srebrem pancerz z utwardzanej skóry, pod który czasami wkłada lnianą koszulę, sukienną granatową krótką do kolan spódnice - dla swobody ruchów rozciętą na lewym udzie. Swe zgrabne nogi odziewa w wysokie buty na wysokim obcasie uszyte z miękkiej czarnej skóry. W razie nie pogody na wierzch zakłada gruby, wełniany, sznurowany płaszcz z wysokim kołnierzem i rękawami.

Historia: Urodziła się jako jedno z dzieci markietanki towarzyszącej jednej z najemnych kompanii. Chowana przez wszystkich jej członków, nigdy nie poznała, kto był jej prawdziwym ojcem. Od maleńkości wykazywała, odziedziczone po swej matce zdolności przepowiadania przyszłości. Z tego powodu bywała odtrącana przez rówieśników. Pewnego razu ówczesny dowódca kompani Grian Czerwonoręki widząc samotnie włóczącą się córkę (nigdy się jej do tego nie przyznał), zaczął ją nauczać szermierki. I tak, gdy jej rówieśniczki zakładały rodziny, lub rodziły dzieci kompani ona stała jednym z najemników. W ostatniej bitwie kompania została rozproszona, wskutek zignorowania przez nowego dowódcę jej wróżby. Ci, co zdołali się odnaleźć zaczęli ją obwiniać - niesłusznie o klęskę. Skutkiem, czego samotna wyprawa okazała się dla niej zdrowszym rozwiązaniem. Podróżuje z karczmy od karczmy wiedziona nadzieją i wróżbami na znalezienie nowego, dobrego pracodawcy.

Zachowanie: W obejściu harda i opryskliwa, jak na wojaka przystało - łatwo chwyta za broń. Przeżywszy miłosne rozczarowanie zaczęła gardzić mężczyznami, mimo, że co rusz się ,w którymś zakochuje.

Brak komentarzy: