16 marca 2009

Archetypy część 4 Łowcy - dziczy

Poranek miał się ku końcowi. Ostanie trele skowronków wypełniało las, tłumiąc ostrożne kroki miodowłosej dziewczyny. Posiniała z zimna mała dłoń o długich kościstych palcach z determinacją zaciskała majdan starego łuku. Od brzasku wędrujące po nieboskłonie słońce cieniem znaczyło upływ czasu. Stara lisica, nasycona nocną ucztą, leniwie, błogo prężyła się w palmie przeciekającego przez liście wiosennego słońca. Przeklinając szept napinanej cięciwy dziewcze nerwowo przygryzło zdrętwiałe wargi, wypełniając je na powód czerwienią. Lisica zastrzygła uszami, energicznie wznosząc rudą główkę. Wtem, liście przeszył jęk pędzącej strzały. Nieznany wcześniej dźwięk rozpruł spokój lasu, płosząc ptactwo, barwiąc świat leśnej łowczyni tańcem cierpienia.

Przerywnik - jak się okazuje potrzebuję nieco więcej czasu by opracować następne kolory, co nie oznacza że ich nie będzie (planuję jeden przygodowy i drugi polityczno-awanturniczy). Dziś na paletę borę łowców. Jak pamiętacie w Ścieżce klasa Łowców jest dwubarwna. jedni łowią w dziczy inni w miastach. Ale teraz zajmę się tymi co szukają swej przysłowiowej miski strawy w kniei. I tak jak poprzednio, dwie wersje męska i żeńska - ale w odwróconych proporcjach :D
15 pkt.

Tienna Miodowłosa
Człowiek Łowca
Ci: 3; Um: 3.
Si: 9; Int: 8; Lekkie rany: 1-5
Zr: 14; Moc: 10. Ciężkie rany: 6-9

Umiejętności:
- poruszanie się w dziczy;
- łowiectwo;
- łucznictwo;
- wiedza o lesie;
- rzemiosło garbarstwo;
- spec. łucznictwo (+3).

Broń:
- łuk +3 (8);
- nuż +1 (6).

Pancerz:
- kurtka skórzana (zb. miękka - ręce, korpus).

Majątek: 3 srebrniki zaszyte w poszewce kurty i 10 miedziaków w sakiewce przy pasie, 20 miedziaków w sakiewce na dnie kołczana.

Ekwipunek: drewniana łyżka o szerokim piórze, 14 różnej długości rzemieni, 3 cięciwy, olej do cięciw, 20 strzał (w drewnianym, pudełkowym kołczanie), koc, hubka, krzesiwo i zaostrzona muszla - służąca do oskrobywania skór.

Wygląd: Szczupła, średniego wzrostu dziewczyna o brązowych oczach i rzadko spotykanych miodowej barwy długich włosach wiązanych rzemieniem na wysokości szyi. Ubiera się zwykle w strój męski składający się z płowej barwy nogawic z samodziału, lnianej poszarzałej koszuli i połatanej różnymi skrawkami pstrokatej skórzanej kurty z kapturem. Na ogół chodzi boso, żółte ciżmy (z których jest szczególnie dumna) zakładając tyko gdy idzie do miasta.

Historia: Jedyna córka drwala, gdy ten został okaleczony w wypadku przy ścince drzew, nie chcąc zarabiać na bruku wybrała życie kłusownika - przemierza pańskie lasy wypatrując zwierzyny na której futro znajdzie kupca.

Zachowanie: Z pozoru cicha i milcząca, przy bliższym poznaniu okazuje się mieć zadziwiająco wiele do mówienia - pragnie akceptacji i toważystwa.

____________________

Higlar z Ronthi
Człowiek Łowca
Ci: 3; Um: 3.
Si: 12; Int:10 ; Lekkie rany: 1-6;
Zr: 11; Moc: 7. Ciężkie rany: 7-11.

Umiejętności:
- poruszanie się w dziczy;
- walka;
- etykieta;
- łowiectwo;
- jeździectwo;
- spec. łowiectwo polowanie na dużego zwierza (+3).

Broń:
- rodowy miecz z spiętym niedźwiedziem (herb) wyrytym u nasady głowni +3 (9);
- nuż +1 (7);
- włócznia +3 (9).

Pancerz:
- kurta skórzana (zb. miękka - ręce, korpus);
- hełm z utwardzanej skóry (zb. miękka - głowa).

Majątek: 1 złota moneta ukryta w sekretnej kieszonce w pasie, 3 srebrniki i 10 miedziaków w sakiewce przy pasie.

Ekwipunek: niedźwiedzia skóra, 2 koce, hubka krzesiwo, namiot, kościanodrewniana łyżka, 2 koszule na zmianę, 10m liny, suchy prowiant (suszona wołowina, strąki fasoli 0,5kg, ser i chleb).
To wszystko w jukach, przy siodle na karym koniu imieniem "Myszka".

Wygląd: Średniego wzrostu potężnie zbudowany brunet o melancholijnym spojeniu zielonych oczu pełnych wargach i skąpej nie przystrzyżonej brodzie. Zwykle chodzi ubrany w struj łowcy tzn.: w skórzaną kurtę, wysokie buty do konnej jazdy, sukienne zielone nogawice i lnianą koszulę. W trakcie swych łowieckich wypraw na wierzch zakłada podbity niedźwiedzim futrem sukienny płaszcz myszatej barwy.

Herb: W polu niebieskim czarny spięty niedźwiedź z trzema gwiazdami złotemi nad głową.

Historia: Trzeci syn barona Ronthi bez szans na dziedzicznie tytułu, od maleńkości zafascynowany łowami woli to niż uganianie się za spódnicami majętnych dziedziczek (prawiczek). Nad czym wielce ubolewa pobłażliwy ojciec, który wciąż próbuje wyswatać swego najmłodszego syna.

Zachowanie: małomówny, nieśmiały względem kobiet - przy których zwykł się jąkać. Nie czuje się dobrze w zamkniętych pomieszczeniach woląc otwartą przestrzeń.

Nie wiem jak dla was ale opisywanie postaci jest dla mnie niezwykle inspirujące ;P

Brak komentarzy: