11 marca 2009

Archetypy część 3 - Magowie

Postacie stworzone z uwzględnieniem zmian Jagmina. Piszę postacie bo publikuję męską i żeńską odmianę - byle było ciekawiej :D

Zenobiusz Mądry
Człowiek Mag
Ci: 2; Um: 4
Si: 7; Int: 13; lekkie rany: 1-4;
Zr: 8; Moc: 11; ciężkie rany: 5-7.

Umiejętności:
- czary;
- pisanie/czytanie;
- etykieta;
- legendy;
- wiedza o prawie
- spec. wiedza o prawie miejskim;
- leczenie.

Broń:
- nuż +1 (5);
- kostur +1 (5).
Pancerz:
- brak.

Czary:
- Przeniesienie[12];
- Rozkaz [15];
- Kula kwasu [14].


Majątek: 400 miedziaków i 100 srebrników (1/10 z tego w sakwie reszta w kufrze).

Ekwipunek:
- namiot, zestaw stalowych naczyń, motyka, 4 koce, jasiek, 50 kart papieru, inkaust, zestaw 3 pór do pisania, łyżka drewniana (bukowa) - rzeźbiona)

Wygląd: Wysoki szczupły podstarzały (ok. 50 lat) mężczyzna o długiej szpakowatej brodzie, długim wąskim nosie i krzaczastych brwiach, pod którymi kryją się głęboko osadzone wciąż żywe piwne oczy. Na ogół nosi się dostojnie i elegancko ubierając się w powłóczystą brązową sukienną suknię i gruby takiej samej barwy aksamitny płaszcz. Strój ten dopełnia zakładana na głowię szpiczasta czapka z brązowego aksamitu, z wyszytą złotą nicią wagą na przodzie. Czapka ta optycznie powiększa i tak już wysoką sylwetkę maga. W podróży spodnią suknię zastępuje podróżny struj z sukna i skóry.

Historia: Cieszący się wielkim poważaniem, w miasteczku Hagelle na północnym wschodzie księstwa Aristite, jako biegły prawnik. Często powoływany na rozjemcę w sprawach między Kupcami a miejscowymi feudałami - słynie ze swej prawości. Z zamiłowania wędrowiec, lubi przemierzać okoliczne pagórki w poszukiwaniu wszelkich osobliwości. Do swych największych osiągnięć zalicza jesienną wyprawę za Smoczą Rzekę, z której powrócił z wielce intrygującą kolekcją smoczych kości.

Zachowanie: Wesoły, dobroduszny starszy pan z siwiejącą brodą - taki obraz pozostawia po sobie w trakcie swych podróży. W czasie rozpraw staje się nieustępliwy i zjadliwie złośliwy, o dziwo pozostając przy tym sprawiedliwym.

__________

Julia z Mertzu
Człowiek Mag
Ci: 2; Um: 4.
Si: 7; Int: 9; Lekkie rany: 1-4;
Zr: 8; Moc: 14; Cieżkie rany: 5-7.

Umiejętności:
- czary;
- przekonywanie;
- czytanie/pisanie;
- zielarstwo;
- handel;
- etykieta;
- spec. przekonywanie uwodzenie (+4).

Broń:
- oprawiony w srebro sztylet z dwoma rubinami w oczodołach czaszki osadzonej w głowicy +1 (5).

Pancerz:
- brak

Czary:
- Błyskawica[14];
- Przeniesienie[12];
- Płomień [13].

Majątek: 5 srebrników i 60 miedziaków w sakwie przy pasie.

Ekwipunek: - komplet pościeli - w kufrze, książka z notatkami (100 stron), materiały piśmiennicze, łyżka, flakon perfum (zapach dzikiej róży), pęczek ziół uspakajających, pęczek ziół antykoncepcyjnych, pęczek ziół uśmierzających ból, porcelanowy imbryk z dwoma filiżankami.

Wygląd: Szczupła nie wysoka kobieta w kwiecie wieku (34lata) o krwisto rudych włosach sięgających falami wiotkiej tali, błękitnych oczach, szczupłym nosku i pełnych zawsze krzywo uśmiechniętych ustach. Ubiera się na czarno, w dobrze dopasowaną głęboko wydekoltowaną suknię bez rękawów z ciężkiego miękkiego krasnoludzkiego sukna i Takiej barwy sukienny płaszcz z kapturem związywany z przodu jedwabnym sznurem, na trzy haftki.

Historia: Jedyna bogatego kupca handlującego winem, została przyjęta na nauki w zamian za zakupiony przez ojca staroefli manuskrypt. Gdy zakończyła terminy u swej pierwszej mistrzyni - również dzięki pieniądzom ojca - ruszyła w świat "zaznać życia". Jej uroda i majątek puki co pozwalają jej spełniać każdą zachciankę jaka zawędruje w okolice jej ślicznej główki.

Zachowanie: Rozkapryszona, zepsuta, rozpuszczona, kapryśna, samolubna - typowe epitety jakimi określasłużba. Jej klienci, kochanki i kochankowie - których ma na pęczki - raczej wspomnają, jako piękny delikatny kwiat, owładnięty wizją swej śmierci.

PS. Lubie opisywać postacie - traktuję to też jako element kreacji świata. Bardzo wdzięczny bo mały :D

Brak komentarzy: