24 listopada 2008

Archetypy część 2 - Bard

Może będzie z tego cykl a może nie. Część druga bard a w zasadzie bardka. Pisząc go doszedłem do wniosku, że to właściwe nie archetypy a przykładowe postacie, gdyż te pierwsze mogą funkcjonować tylko w systemach, gdzie nie występuje losowa generacja atrybutów.
Nic to, tak też jest piknie.

Złota Vanesa
Człowiek, Bard
Ci: 3; Um: 3
Si: 9; Int: 11; Lekkie rany: 1-5;
Zr: 11; Moc: 13. Ciężkie rany: 6-9.

Umiejętności:
- muzyka,
- legendy,
- przekonywanie,
- spec. przekonywanie uwodzenie (+3),
- aktorstwo,
- walka.

Broń:
- miecz krótki +2 (7),
- nóż +1 (6),

Pancerz:
- brak

Majątek: 3 srebrniki i 10 miedziaków.

Ekwipunek:
- lutnia; komplet strun; komplet pościeli; drewniana łyżka; koc;

Wygląd: Szczupła niewysoka blondynka, dużych o zielonych oczach i lekko zgarbionym szczupłym nosku. Długie do pasa włosy zwykle staranie rozczesane wiąże w gruby warkocz lub pozwala im spływać złotą kaskadą na ramiona. W czasie podróży ubiera się w żółtej barwy lnianą koszulę z szerokim kołnierzem i takimi makietami, na nią zakłada szykowny zielony kaftan z bufiastymi, rękawami, sznurowany w stanie w taki sposób by uwidoczniał zgrabną talię właścicielki. Kaftan ów ten jest w wielu miejscach efektownie ponacinany w taki sposób by pokazać złotą podszewkę. Na nogi zakłada przylegające do ciała dwubarwne - zielonożółte (każda nogawka w innym kolorze) - wełniane leginsy i wysokie po kolana buty z miękkiej cielęcej skóry. Na głowę zakładając zielony beret z bażancim piórem. W takcie występu kaftan zastępuje ciasnym zielonym gorsetem a leginsy szeroką kolorową spódnicą.
W razie niepogody okrywa się długim wełnianym płaszczem, z szerokim kołnierzem spinany pod szyją szmaragdową broszą.

Historia: Vanesa jako dziecko została przygarnięta przez jednego z sławniejszych na wybrzeżu bardów niejakiego Georgiusa Wspaniałego. Od niego to nauczyła się wszystkiego, co umie poza może wyrafinowania. Te zdobyła, gdy razu pewnego próbowała założyć rodzinę, wtedy wyszła na jaw jej bezpłodność, co zakończyło rodzący się związek. Rozgoryczona, porzucona przez męża dziewczyna, ruszyła w świat. Cynicznie wykorzystując łatwowierność spotykanych mężczyzn.


Zachowanie: Cyniczna, nieco wybuchowa osóbka, która gdy zechce potrafi być słodka jak miód. Zwykle w trakcie występu wyszukuje na widowni najbogatszego samotnego mężczyznę, starając się go uwieźć. A gdy cel swój osiągnie wyciska z ofiary srebrniki jak sok z cytryny by następnego dnia odejść w niewiadomym kierunku.

Brak komentarzy: