5 maja 2008

Tu jest czasu początek...

Ścieżka to tytuł autorskiej gry RPG, mojego autorstwa.
Po raz pierwszy opublikowany w sieci na stronach serwisu Konspiracja początkiem 2005 roku. Akcja gry rozgrywa się w fantastycznym świecie, na kontynencie zwanym Derdą.
Ląd ten od wschodu i południa oblany morzami od zachodu i północy ograniczony szczytami wielkiego łańcucha górskiego, zamieszkały jest przez cztery rasy humanoidalne: Ludzi, Elfy, Krasnoludy i Orki. Ludy te dzieląc się na wiele państw i plemion prowadzą miedzy sobą nieustające konflikty, których źródłem w znacznym stopniu jest magia. Ta pojawiła się na świecie w wyniku zbliżenia się do siebie dwóch rzeczywistości - świata materialnego i pustki. Dzięki czemu mieszkańcy tej ostatniej zyskali możliwość wpływania na losy świata. Czego namacalnym dowodem jest istnienie Smoków i tzw. Czarnego Kryształu - wielkiej bryły kwarcu, w którego w wnętrzu spoczywa Złoty Lew. Potężna istota z Pustki wygnana przed wiekami przez swych współplemieńców płonąca chęcią odwetu i rządzą władzy.
Magia z Pustki nie jest jednak jedyną nadnaturalną siłą na Derdzie. U zarania czasu Stworzyciel świata zesłał na glob potężne duchy by strzegły jego dzieła. Te pradawne potęgi znane jako Duchy Żywiołów, pogrążają świat w ciągłej rywalizacji między sobą i przybyszami z Pustki, których mocy są również podległe.
Tak w skrócie można by opisać świat Ścieżki.
Obecnie czeka na publikację powoli starzejąca się wersja 1.4.8 .
Z którą mam nadzieję ukaże się Bestiariusz i dodatek opisujący kraje Derdy i krainy do niej przyległe.
W blogu tym chciałbym przybliżyć wam zakres zmian w porównaniu do starszych wersji gry, nie publikowane jeszcze aspekty świata i własne przemyślenia na jego temat.

Mam nadzieję, że tak jak ja znajdziecie w nim coś dla siebie.

Nimsarn

Brak komentarzy: